• 29
  • MAJ

Rowery w Uzdrowisku Nałęczów

26 maja odbyła się II Parada Rowerowa Lublin-Nałęczów.

Organizatorami byli: Uzdrowisko Nałęczów, Lubelski Urząd Marszałkowski, Lubelska Policja, LROT, LOT "Kraina Lessowych Wąwozów", UM Nałęczów, NOK, BS Nałęczów, CSW Energetyk i Nałęczowianka.

W paradzie uczestniczyło ponad 400 kolarzy amatorów, którzy wystartowali z Lublina o 10:00 i po przejechaniu 30km dojechali do Nałęczowa. Na mecie czekał na nich smakowity bigos, występy zespołów ludowych i dziecięcych oraz kiermasz sztuki ludowej. Imprezę prowadził Marek Skowronek.

Do zobaczenia za rok !!

Nagrody i wyróżnienia

Partnerzy i Przyjaciele

Turnusy rehabilitacyjne

Turnus rehabilitacyjny jest podstawową formą wspomagania rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych i tylko tym osobom przysługuje. Oznacza to, że osoba niepełnosprawna musi posiadać orzeczenie o niepełnosprawności.

Turnusy rehabilitacyjne organizujemy w naszych obiektach sanatoryjnych m.in. w Sanatorium „Fortunat". Proponujemy zakwaterowanie w pokojach 1 i 2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

Turnusy rehabilitacyjne dofinansowują Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.