SZPITAL KARDIOLOGICZNY

Szpital Kardiologiczny
Al. Górskiego 5
tel. (81) 50-14-356 w.200

Szpital przystosowany jest do przyjęcia osób na wczesną rehabilitację kardiologiczną po zawale mięśnia sercowego oraz po operacjach kardiochirurgicznych. Na miejscu znajduje się wyspecjalizowany oddział kardiologiczny z Oddziałem Intensywnej Opieki Kardiologicznej i możliwością całodobowego monitorowania.
W szpitalu są gabinety diagnostyki kardiologicznej, poradnia kardiologiczna, gabinety rehabilitacji ruchowej, wykonywane są zabiegi kardiochirurgiczne w tym koronaroplastyka. Nad zdrowiem oraz bezpieczeństwem leczenia czuwa całą dobę personel medyczny.
W obiekcie znajduje się również jadalnia oraz wypożyczalnia rowerów natomiast ogród z ruchomą salą ćwiczeń.

Pokoje:

  •   1-, 2-, 3- osobowe z łazienką i WC.
  •  Wyposażone w:

- telefon
- TV-sat
- czajnik bezprzewodowy

W obiekcie realizujemy:


* Wczesna rehabilitacja kardiologiczna – pełnopłatna

* Kuracja kardiologiczna „Nasza Tradycja”

* Pobyty szpitalne NFZ

Turnusy rehabilitacyjne

Turnus rehabilitacyjny jest podstawową formą wspomagania rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych i tylko tym osobom przysługuje. Oznacza to, że osoba niepełnosprawna musi posiadać orzeczenie o niepełnosprawności.

Turnusy rehabilitacyjne organizujemy w naszych obiektach sanatoryjnych m.in. w Sanatorium „Fortunat". Proponujemy zakwaterowanie w pokojach 1 i 2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

Turnusy rehabilitacyjne dofinansowują Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.